Práškové lakování je suchý dokončovací proces, který využívá jemně rozemleté částice pigmentu a pryskyřice, které jsou elektrostaticky nabity a nasprejovány na elektricky uzemněné části. 

Nabité částice prášku ulpívají na lakovaném produktu a jsou tam drženy, dokud se neroztaví a nevytaví se do rovnoměrného povlaku ve vytvrzovací peci.

Práškové lakování poskytuje lepší výkon než mokré barvy – je odolnější vůči odštípnutí, poškrábání a jinému opotřebení z důvodu tepelného spojení, kterému je během vytvrzování vystaveno, a protože může být aplikován v mnohem silnějších vrstvách. Kromě své fyzické houževnatosti poskytuje práškový povlak vynikající retenci barev.

Práškové lakování si může udržet svůj povrch až 30-50 let, v závislosti na předúpravě a typu prášku. Jeho odolnost vůči povětrnostním vlivům, korozi a chemikáliím činí práškové lakování trvanlivější povrchovou úpravou než nátěry nebo jiné tekuté povlaky.

Vlhkost může způsobit korozi kovových rámů. Při nanášení na ocel poskytuje práškový povlak ochrannou bariéru, která pomáhá zabránit korozi. Pro exteriér doporučujeme základovou antikorozní práškovou barvu.

Hliník, bronz, měď, mosaz, titan a ocel (včetně nerezu, galvanizovaného, eloxovaného) mohou být všechny práškově lakovány. Pokud kov udrží elektromagnetický náboj a vydrží teplo z procesu vulkanizace, může být potažen práškem.

K čištění práškových nátěrů NIKDY nepoužívejte rozpouštědla, jako je aceton, kontaktní čistidla, ředidla nebo methylethylketon (MEK). Tato rozpouštědla velmi poškozují práškový povlak a zjemňují a / nebo rozpouštějí povrch povlaku, snižují jeho lesk a trvanlivost nebo zcela odstraňují povrchovou úpravu.

Pokud váš práškově lakovaný kov ztratil svůj lesk, po odstranění nečistot jemným mýdlem můžete aplikovat tenkou vrstvu vosku stejně jako po mytí auta. Poté, co vosk zaschne, setřete vše a kov potažený práškovou barvou bude vypadat jako nový.

Všechny prášky používané při práškovém lakování jsou netoxické, netěkavé a zcela bezpečné, ať už se stříkají nebo jednoduše nanášejí na jednom místě. Prášková barva nemá krátkodobá ani dlouhodobá zdravotní rizika a nezpůsobuje žádné nebezpečí požáru nebo jiného nebezpečí na pracovišti.