Práškové lakování je moderní metoda povrchové úpravy materiálů, která zajišťuje vynikající kvalitu, odolnost a jednotnost lakovaného dílku.

Naše profesionální zařízení pro nanášení práškových barev, komaxitování, umožňuje perfektní antikorozní ochranu při povrchové úpravě jak kovových, tak i nekovových dílů. Práškujeme různé typy materiálů, jako jsou plechy, profily, kryty, stojany, trubky, nářadí, disky aut, rámy kol a výlisky. Naše prvotřídní technologie a flexibilní termíny zajišťují nejlepší výsledky.

Práškové lakování je způsob aplikace povlaku, kdy se suchý prášek nanáší jako volně tekoucí materiál. Na rozdíl od běžných kapalných barev, které se aplikují pomocí rozpouštědla, práškový povlak se obvykle nanáší elektrostatickým způsobem a poté se vytvrzuje za tepla. Prášek může být vyroben z termoplastických nebo termosetových polymerů a používá se k vytvoření tvrdého povrchu, který je většinou odolnější než klasické barvy. Práškové lakování se často využívá při lakovaní kovů, jako jsou domácí spotřebiče, hliníkové výlisky, automobilové, motocyklové a cyklistické díly.